Klubbrekord inomhus

KS

60 m 7,67 Nina Törnquist Göteborg -05
200 m 25,47 Nina Törnquist Malmö -05
400 m 58,85 Kaisa Ulfsdotter Malmö -01
800 m 2.27,84 Malin Schmiedtke Malmö -89
60 m häck 8,96 Kaisa Ulfsdotter Västerås -03
Höjdhopp 1,73 Jenny Gunnarsson Västerås -03
Stavhopp 2,99 Alissa Söderberg Malmö -08
Längdhopp 5,71 Sofia Rahdevi Malmö -06
Tresteg 11,81 Sara Olsson Nyköping -07
Kula 11,53 Amanda Engbe Malmö -16
Vikt 12,53 Vilma Engbe Malmö -18
Stafett 4*200 m 1 48,64 Linda Sandberg, Charlotte Engberg

Caroline Dölling, Jenny Madsen

Malmö -99

F19

60 m 7,67 Nina Törnquist Göteborg -05
200 m 25,47 Nina Törnquist Malmö -05
400 m 58,85 Kaisa Ulfsdotter Malmö -01
800 m 2.27,84 Malin Schmiedtke Malmö -89
60 m häck 9,14 Kaisa Ulfsdotter Malmö -01
Höjdhopp 1,73 Jenny Gunnarsson Västerås -03
Stavhopp 2,99 Alissa Söderberg Malmö -08
Längdhopp 5,71 Sofia Rahdevi Malmö -06
Tresteg 11,81 Sara Olsson Nyköping -07
Kula 11,53 Amanda Engbe Malmö -16
Vikt 12,53 Vilma Engbe Malmö -18
Stafett 4*200 m 1 48,64 Linda Sandberg, Charlotte Engberg

Caroline Dölling, Jenny Madsen

Malmö -99

F17

60 m 7,79 Filippa Sivnert Uppsala -17
200 m 26,31 Kaisa Ulfsdotter Malmö -00
400 m 59,41 Louise Swärd Malmö -09
800 m 2.27,84 Malin Schmiedtke Malmö -89
1 500 m 4 59,87 Malin Schmiedtke Malmö -89
60 m häck 9,22 Kaisa Ulfsdotter Malmö -99
Höjdhopp 1,67 Jenny Gunnarsson Västerås -02
Stavhopp 2,99 Alissa Söderberg Malmö -08
Längdhopp 5,52 Sofia Rahdevi Bollnäs -04
Tresteg 11,81 Sara Olsson Nyköping -07
Kula 13,42 Amanda Engbe Malmö -14
Vikt 15,38 Vilma Engbe Göteborg -17
Femkamp 3 459 p Louise Nyberg Västerås -09
Stafett 4*200 m 1 50,49 Erika Håkansson, Emmy Ahlqvist

Louise Swärd, Louise Nyberg

Malmö -09

F16

60 m 7,79 Filippa Sivnert Uppsala -17
200 m 26,65 Alissa Söderberg Malmö -08
400 m 65,17 Theresé Persson Malmö -86
800 m 2 29,1 Frida Wihlborg Malmö -08
60 m häck 9,22 Kaisa Ulfsdotter Malmö -99
Höjdhopp 1,65 Jenny Gunnarsson Malmö -01
Stavhopp 2,99 Alissa Söderberg Malmö -08
Längdhopp 5,39 Alissa Söderberg Karlskrona -08
Tresteg 11,71 Sara Olsson Västerås -06
Kula 12,64 Filippa Blomqvist Uddevalla -16
Vikt 14,98 Vilma Engbe Göteborg -16
Stafett 4*200 m 1 52,50 Maria Lundgren, Alissa Söderberg

Erika Håkansson, Melinda Holm

Malmö -08

F15

60 m 7,92 Filippa Sivnert Malmö -16
200 m 26,65 Alissa Söderberg Malmö -08
800 m 2 29,1 Frida Wihlborg Malmö -08
1 000 m 3 10,43 Frida Wihlborg Malmö -09
60 m häck 9,21 Alissa Söderberg Linköping -08
Höjdhopp 1,63 Jenny Gunnarsson Malmö -00
Stavhopp 2,99 Alissa Söderberg Malmö -08
Längdhopp 5,39 Alissa Söderberg Karlskrona -08
Tresteg 11,40 Melinda Holm Malmö -08
Kula 11,92 Filippa Blomqvist Malmö -15
Vikt 13,95 Vilma Engbe Örebro -15
Stafett 4*200 m 1 52,50 Maria Lundgren, Alissa Söderberg

Erika Håkansson, Melinda Holm

Malmö -08

F14

60 m 8,05 Nikki Anderberg Malmö -16
200 m 26,65 Alissa Söderberg Malmö -08
800 m 2 29,1 Frida Wihlborg Malmö -08
60 m häck 9,21 Alissa Söderberg Linköping -08
Höjdhopp 1,61 Jenny Gunnarsson Malmö -99
Stavhopp 2,99 Alissa Söderberg Malmö -08
Längdhopp 5,39 Alissa Söderberg Karlskrona -08
Tresteg 11,29 Sara Olsson Karlskrona -04
Kula 11,84 Vilma Engbe Malmö -14
Stafett 4*200 m 1 52,8 Malin Cronhamn, Kristin Åberg

Louise Dahlberg, Jenny Gunnarsson

Malmö -99

F13

60 m 8,13 Nikki Anderberg Malmö -15
200 m 27,91 Sara Olsson Göteborg -03
800 m 2 29,66 Desirée Andersson Karlskrona -10
60 m häck 9,61 Stephanie Dölling Växjö -99
Höjdhopp 1,57 Jenny Gunnarsson Malmö -98
Längdhopp 5,32 Nikki Anderberg Malmö -15
Tresteg 10,57 Sofia Rahdevi Malmö -00
Kula 12,53 Anna Stenberg Malmö -07
Stafett 4*200 m 1 53,1 Nina Törnquist, Jennifer Löw

Sofia Rahdevi, Maria Jonsson

Malmö -00

F12

60 m 8,43 Sofia Rahdevi Malmö -99
200 m 28,7 Malin Cronhamn Malmö -98
800 m 2 32,44 Desirée Andersson Malmö -09
60 m häck 10,31 Stephanie Dölling Malmö -98
Höjdhopp 1,46 Sofia Rahdevi Malmö -99
Längdhopp 5,07 Sofia Rahdevi Malmö -99
Tresteg 9,24 Anna Åkerlund Malmö -98
Kula 11,40 Mia Lindberg Malmö -12
Stafett 4*200 m 1 57,3 Malin Cronhamn, Louise Hagelberg

Alice Andrén, Stephanie Dölling

Malmö -98

F11*

60 m 9,02 Nina Törnquist Malmö -97
600 m 2 11,2 Julia Mårtensson Malmö -12
800 m 2 58,99 Pernilla Jarl Malmö -99
Höjdhopp 1,24 Ulrika AnderbergDaphne Hansson MalmöMalmö -81-15
Längdhopp 4,28 Sofia Rahdevi Malmö -97
Kula 8,40 Mia Lindberg Malmö -10
8,40 Kristin Moser Malmö -99
Stafett 4*200 m 2 11,6 Ester Meijer, Caroline Jansson

Sara Kjellker, Tove Hellstrand

Malmö -08

F10 *

60 m 9,02 Nina Törnquist Malmö -97
600 m 2 11,2 Julia Mårtensson Malmö -12
800 m 2 58,99 Pernilla Jarl Malmö -99
Höjdhopp 1,24 Ulrika Anderberg Malmö -81
Längdhopp 4,28 Sofia Rahdevi Malmö -97
Kula 8,40 Mia Lindberg Malmö -10
8,40 Kristin Moser Malmö -99
Stafett 4*200 m 2 11,6 Ester Meijer, Caroline Jansson

Sara Kjellker, Tove Hellstrand

Malmö -08

MS

60 m 6,87 Kasper Kadestål Lund -16
200 m 21,80 Kasper Kadestål Malmö -16
400 m 49,17 Kasper Kadestål Växjö -16
800 m 2.01,89 Magnus Persson Malmö -83
1 500 m 4 02,62 Johan Kronvall Malmö -84
3 000 m 8 58,7 Johan Kronvall Malmö -84
60 m häck 8,26 Magnus Lundgren Malmö -99
Höjdhopp 2,08 Martin Zuba Eskilstuna -98
Stavhopp 3,70 Markus Hammarsten Malmö -04
Längdhopp 7,05 Anders Hansson Solna -92
7,05 Sebastian Ekstrand Malmö -08
Tresteg 15,30 Sebastian Ekstrand Göteborg -11
Kula 16,29 Axel Härstedt Göteborg -07
Stafett 4*200 m 1 36,26 Torbjörn Thornblad, Martin Lennartsson

Christian Nilsson, Marcus Dahlberg

Malmö -01

P19

60 m 6,87 Kasper Kadestål Lund -16
200 m 21,80 Kasper Kadestål Malmö -16
400 m 49,17 Kasper Kadestål Växjö -16
800 m 2.01,89 Magnus Persson Malmö -83
1 500 m 4 10,9 Johan Kronvall Malmö -81
60 m häck 8,19 Magnus Lundgren Bollnäs -98
Höjdhopp 2,01 Anton Ekman Malmö -02
Stavhopp 3,70 Markus Hammarsten Malmö -04
Längdhopp 7,05 Anders Hansson Solna -92
Tresteg 14,08 Jimmie Johnsson Västerås -03
Kula 16,23 Axel Härstedt Göteborg -05
Stafett 4*200 m 1 36,26 Torbjörn Thornblad, Martin Lennartsson

Christian Nilsson, Marcus Dahlberg

Malmö -01

P17

60 m 6,87 Kasper Kadestål Lund -16
200 m 21,80 Kasper Kadestål Malmö -16
400 m 49,17 Kasper Kadestål Växjö -16
800 m 2.07,59 Alexander Strand Eskilstuna -02
1 500 m 4 28,69 Alexander Strand Malmö -03
60 m häck 8,36 Magnus Lundgren Eskilstuna -97
Höjdhopp 2,01 Anton Ekman Malmö -02
Stavhopp 3,70 Markus Hammarsten Malmö -04
Längdhopp 6,72 Magnus Lundgren Karlstad -97
Tresteg 13,86 Sebastian Ekstrand Malmö -03
Kula 16,70 Axel Härstedt Malmö -04
Sjukamp 4 523 p Magnus Lundgren Karlstad -97
Stafett 4*200 m 1 38,0 Robin Persson, Tobias Dahlberg

Fredrik Larsson, Jimmie Johnsson

Malmö -02

P16

60 m 6,98 Kasper Kadestål Örebro -15
200 m 23,53 Kasper Kadestål Växjö -14
400 m 50,99 Kasper Kadestål Örebro -15
800 m 2.07,59 Alexander Strand Eskilstuna -02
1 500 m 4 35,4 Alexander Strand Malmö -02
60 m häck 8,37 Magnus Lundgren Göteborg -96
Höjdhopp 1,92 Anton Ekman Stockholm -01
Stavhopp 3,70 Markus Hammarsten Malmö -04
Längdhopp 6,59 Magnus Lundgren Malmö -96
Tresteg 13,76 Magnus Lundgren Borlänge -96
Kula 15,64 Magnus Nilsson Malmö -99
Sjukamp 5 210 p Magnus Lundgren Göteborg -96
Stafett 4*200 m 1 39,6 Martin Lennartsson, Torbjörn Thornblad

Ola Hylén, Magnus Jönsson

Malmö -97

P15

60 m 7,38 Kasper Kadestål Växjö -14
200 m 23,53 Kasper Kadestål Växjö -14
800 m 2 12,4 Sebastian Kadestål Malmö -11
1 000 m 3,03,93 Sebastian Kadestål Karlstad -11
60 m häck 8,54 Magnus Lundgren Malmö -95
Höjdhopp 1,90 Anton Ekman Malmö -99
Stavhopp 3,05 Markus Hammarsten Malmö -03
Längdhopp 6,56 Robin Persson Västerås -02
Tresteg 12,68 Magnus Lundgren Malmö -95
Kula 13,75 Magnus Nilsson Malmö -98
Stafett 4*200 m 1 42,0 Alexander Strand, Tobias Dahlberg

Fredrik Larsson, Sebastian Ekstrand

Malmö -01

P14

60 m 7,44 Austin Hamilton Uddevalla -11
200 m 24,37 Austin Hamilton Uddevalla -11
800 m 2 15,71 Kasper Kadestål Malmö -12
1 000 m 3 03,99 Kasper Kadestål Malmö -13
60 m häck 8,63 Magnus Lundgren Malmö -94
Höjdhopp 1,90 Anton Ekman Malmö -99
Stavhopp 2,65 Markus Hammarsten Malmö -02
Längdhopp 6,17 Magnus Lundgren Malmö -94
Tresteg 12,50 Magnus Lundgren Malmö -94
Kula 12,53 Magnus Lundgren Malmö -94
Stafett 4*200 m 1 47,1 Alexander Strand, Tobias Dahlber

Fredrik Larsson, Sebastian Ekstrand

Malmö -00

P13

60 m 7,68 Mattias Andersson Malmö -16
200 m 26,26 Marcus Blomgren Göteborg -05
800 m 2 15,71 Kasper Kadestål Malmö -12
60 m häck 9,98 Christian Nilsson Malmö -97
Höjdhopp 1,61 Christian Nilsson Malmö -97
Längdhopp 5,64 Mattias Andersson Malmö -16
Tresteg 10,33 Magnus Jönsson Malmö -94
Kula 11,97 Max Elving Malmö -07
Stafett 4*200 m 1 54,8 Tobias Dahlberg, Alexander Strand

Fredrik Larsson, Sebastian Ekstrand

Malmö -99

P12

60 m 8,15 Marcus Andersson Malmö -12
800 m 2 32,01 Marcus Nyberg Malmö -09
60 m häck 10,92 Christian Nilsson Malmö -96
Höjdhopp 1,54 Christian Nilsson Malmö -96
Längdhopp 4,94 Marcus Andersson Malmö -12
Tresteg 9,68 Marcus Nyberg Malmö -09
Kula 11,25 Carl-Otto Billesborg Malmö -98
Stafett 4*200 m 1 57,5 Jakob Sjödahl, Carl Blomqvist

Kevin Olsson, Marcus Nyberg

Malmö -09

P11 *

60 m 8,93 Kasper Kadestål

Oscar Henriksson

Malmö

Malmö

-09

-20

800 m 2 39,2 Kasper Kadestål Malmö -09
Höjdhopp 1,30 Oscar Henriksson Malmö -19
Längdhopp 4,41 Oscar Henriksson Malmö -19
Kula 10,11 Lukas Grönvall Malmö -15
Stafett 4*200 m 2 11,9 Fredrik Hörte, Martin Björkhagen

Anders Svensson, Andreas Ruud

Malmö -95

P10 *

60 m 8,93 Kasper Kadestål Malmö -09
800 m 2 39,2 Kasper Kadestål Malmö -09
Höjdhopp 1,27 Hannes Lans Malmö -98
Längdhopp 4,13 Sebastian Radhevi Malmö -99
Kula 8,90 Magnus Karlsson Malmö -98
Stafett 4*200 m 2 11,9 Fredrik Hörte, Martin Björkhagen

Anders Svensson, Andreas Ruud

Malmö -95
* Klubbrekord till och med F/P11 är frusna tillsvidare från och med utesäsongen 2020 enligt beslut på årsmötet 2020.